top of page

USTÁJENÍ KONÍ A ODCHOV HŘÍBAT

Vlastnický výžeh koní v Měníku

Hřebčín v Měníku nabízí soukromým majitelům ustájení jejich koní všech plemen a věkových kategorií. Areál se nachází v příjemném prostředí obklopený travnatými pastvinami, dvěma rybníky a lesy, které poskytují příjemné prostředí pro vyjížďky po okolí. Areál poskytuje zázemí pro rekreační i sportovní ježdění.

Měník 2
Nový povrch v hale
IMG_0590
Jezdecká hala
Pohled do upravené stáje - nové podlahy v celé budově
Stáje 2
Stáje
Odchov hříbat - pastviny
Školka 2
Hřebčín 3
Hřebčín 5
Měník
CENÍK SLUŽEB 2023 - KE STAŽENÍ
PROVOZNÍ ŘÁD 2023 - KE STAŽENÍ

BOXOVÉ USTÁJENÍ DOSPĚLÝCH KONÍ

Nabízíme boxové ustájení pro dospělé koně. Boxy jsou v šesti stájích - poplatky dle aktuálního ceníku pro daný rok. Základní ustájení zahrnuje základní ošetřování (místování boxu), krmení objemnými krmivy koně v boxe, nebo ve volném ustájení se stádem, využívání jezdecké haly a úschovy aktuálně používaných věcí v sedlovnách a vlastního jadrného krmení v ovsovnách.

WEB 1.jpg

JEZDECKÉ ZÁZEMÍ

Areál disponuje venkovní pískovou jízdárnou a krytou jezdeckou halou s novým povrchem a překážkovým materiálem. Areál je ze tří stran obklopen lesy, které lze využít k příjemným vyjížďkám. Ve stájích jsou sedlovny, kde má každý majitel přiděleno své místo pro aktuálně využívané jezdecké věci a potřeby. Sedlovny neslouží majitelům jako sklady.

ODCHOV HŘÍBAT 

Nabízíme odchov hříbat ve věku od 6-ti měsíců do tří let. Hříbata jsou rozdělena dle ročníku narození a pohlaví. Většina hřebečků je zařazena do testační odchovny hřebců. Kombinujeme stájový odchov ve skupině s pastevním odchovem venku. 

Výhody kombinovaného odchovu hříbat ve stádě:

  • společný odchov ve skupině eliminuje stres hříběte

  • celodenní dostatek pohybu jak ve volné stáji tak na pastvině při hříběcích hrách a soubojích má příznivý vliv na rozvoj pohybového aparátu a je základní prevencí proti jeho onemocnění

  • vzhledem k proměnlivosti počasí se zvyšuje otužilost a fyzická zdatnost hříběte

  • každodenní kontrola zdraví hříběte ve stáji

  • socializace hříběte ve vztahu s člověkem, získávání základních návyků - vedení na ruce, ohlávka, uvazování, čištění a ošetřování, zvedání končetin

potreba-vody-kolik-vody-potrebuje-kun.jpg

NAPÁJENÍ A KRMEN KONÍ

Čerstvou kvalitní vodou zásobuje vrt celý hřebčín. Voda na pastviny je dovážena z nedaleké studny. Koně jsou krmeni objemnými krmivy z vlastní produkce - seno, vojtěšková a travní senáž. Jako podestýlka v boxech je používána kvalitní sláma. Piliny a bezprašné podestýlky jsou pouze na objednávku proti úhradě majitele koně.

bottom of page