top of page
MASCOT 2.JPG

Valach 74/332 MASCOT

 

Narozen 28.3.2015

Plemeno: český teplokrevník

Chovatel a majitel: ŠCHK - KUBIŠTA s.r.o.

Míry: KVH – 164, KVP – 173, OHr – 196, Ohol – 21

Barva: hnedák

Valach Mascot se narodil a byl odchován na hřebčíně v Měníku. Po odstavu byl zařazen do testační odchovny. V rámci průběžného hodnocení byl vždy velmi dobře hodnocen za skokový projev. Ve třech letech absolvoval zkoušky hřebců v testační odchovně. Nejvyšší známky obdržel při zkoušce pod sedlem za postupovou řadu. 

Mascot je v současné době v jezdeckém výcviku, ochotně skáče. Má velmi dobrý charakter, je temperamentní, bezproblémový na ošetřování, čištění i korektury kopyt, nekonfliktní ve stádě. 

Valach Mascot je prochován ze strany otce i matky ve 2  generaci na Papillona Rouge - linie Jalisco B.

OTEC:

74/332 MASCOT

 

Příslušnost k rodině :

VČ 1155 GAMA, 1975

Linie ze strany otce i matky: 

PAPILLON ROUGE

MATKA:

1028 MANILLON ROUGE (SF)

Sport. výk. pot.: skok "S**"

military "CCI***

Hnědák

SI: 145,2

PAPILLON ROUGE (SF)

Vlastní sport. výk. pot.: skok "TT"

Sport. výk. potomstva:  skok "TT"

JALISCO B (SF)
VERBOISE (SF)
ESTRONA (KWPN)
ZORTIN (KWPN)
ZASTRONA (KWPN)
74/139 PETITE ROSE (PK ČT)

Vl. sport. výk.: skok "S**"

Ryzka

PAPILLON ROUGE (SF)

Vlastní sport. výk. pot.: skok "TT"

Sport. výk. potomstva:  skok "TT"

JALISCO B (SF)
VERBOISE (SF)
41/980 ELIŠKA (HPK ČT)
616 ERUDIT (BUDJ)

Vítěz Velké pardubické steplechase

115 TOSKA (HPK ČT)

Podrobnosti o původu valacha 74/332  MASCOT

 

Valach MASCOT má skokový původ  z obou stran rodičů  a ve třetí generaci je prochován na kapitálního plemenného hřebce JALISCO B, který je osvědčeným nositelem skokových schopností. Z toho vyplývá že je zde přítomnost příbuzenské plemenitby. 

Z otcovy i matčiny strany  stojí za zmínku plemenný hřebec PAPILLON ROUGE (SF)

Evain (2009) uvádí, otcem plemenného hřebce 1028 MANILLONA ROUGE - Papillon Rouge po JALISCO B z matky Verboise. PAPILLON ROUGE je vítěz mezinárodních soutěží. Na výhrách vydělal 2 500 000 F. Je to otec mnoha vynikajících hřebců a mezinárodních vítězů: Amazone de Moens, Are de la Boscraie, Eclair des Bois, Enzo du Reverdy, Epsom Rouge, Etincelle de Moens, Fléche Rouge, Gatsby de Quinhon, Girouette d´Elle, Gloria la Rouge, Guard de l'Echenau, Guépard de Brekka, Gwalarn ar Park, Haxelle de Dampierre, Hélios de la Cour, Hors la Loi, Ibéria Rouge, Mozart des Hayettes a dalších.

 Dále Evain (2009) uvádí sportovní úspěchy hřebce Papillon Rouge: rok 1989 vítěz mezinárodních soutěží v Royan, La Baule, Vichy (2,25m). 13 umístění v GP a třídy A., rok 1990 5. místo na GP CSI v Royan, 4. místo na šampionátu Francie, 8. místo na GP CSIW v Bordeaux, rok 1991 1. místo derby v Canis, zlatá medaile na hrách Středomoří, rok 1992 1. místo Pohár národů v Kappel (Belgie), 1.místo Pohár národů v Lucembursku, 1. místo Pohár národů v Rotterdamu, 2. místo Pohár národů v Hickstead, 7. místo Pohár národů v Aix-laChapelle, účastník OH v Barceloně r. 1992, rok 1993 – mistr Francie, 2. místo na mistrovství Francie ve Fontanaibleau, 3. místo v CSIO v La Baule, v roce 1995 nesčetná umístění v soutěžích CSI a CSO.

Leredde (2001) uvádí v ústním sdělení výsledky v chovu PAPILLON ROUGE následovně. Tento plemeník měl největší počet potomků na prodejní aukci hřebců v ST-Lô v roce 1995 a 1997, na 26 hřebců, z nichž 17 jich bylo předvedeno jako kandidáti na plemeníky. Rok 1996 - 38% jeho produkce se zúčastnilo velkého chovatelského týdne ve Fontanaibleau, je zařazen na seznam nejlepších pepinierů v r. 1996-97. K jeho chovatelským úspěchům můžeme zařadit v roce 2002 hřebce Rochet Rouge - účastník OH a Fléche Rouge - finalista na světovém šampionátu sedmiletých a 11. místo na světovém mistrovství v Jerés. V žebříčku otců plemeníků z roku 2000 se opět nachází na 1. místě 4 až 6-ti letých a na 2. místě v 5-ti letých. Čestná listina vítězů 2002 potvrdila jeho chovné kvality ve všech kategoriích: mistr Francie a světa 6-ti letých, 11. místo na mistrovství světa v Jerés, mistr Francie mladých klisen a dalších nespočet umístění jeho potomků na mezinárodních kolbištích. 

Matka plemenného hřebce 1028 MANILLON ROUGE je ESTRONA (NL) po Zortin (NL) je polosestrou hřebce Iťs Otto (vítěz mezinárodních soutěží pod barvami Anglie)

Matka valacha Mascot je klisna PETTITE ROSE, která je po PAPILLON ROUGE, kterého zmiňujme v předchozím textu. Klisna PETTITE ROSE dosáhla ve skoku výkonnosti  "S ** ". Maminka této klisny je ELIŠKA po plemenném  hřebeci ERUDIT, který je Buďonovského původu, je výhercem velké pardubické a vyznačoval se svojí tvrdostí a temperamentem. Hřebec ERUDIT byl po působení v českém chovu  prodán do francouzského hřebčína Haras de Rouge, kde působil 5 let a byl oblíbeným hřebcem francouzských chovatelů. Skloubení těchto linií patří mezi chovatelské úspěchy Šlechtitelského chovu Kubišta, důkazem toho je získání vítězství a titulu Championne des 4 ans 2015 (Šampionka čtyřletých klisen – kategorie jezdců profesionálů) pro klisnu Bereniza Gerette po otci 1028 Manillon Rouge z matky Elita po 616 Erudit. Čtyřletá klisna Bereniza Garette zvítězila ve své kategorii v konkurenci 83 koní na 150. ročníku francouzského šampionátu mladých koní, který proběhl v roce 2015 ve Fontainbleau při francouzský národní šampionátu mladých koní.

Výcvik  květen 2019

Mascot - výcvik

Mascot - výcvik

Přehrát video
bottom of page