top of page
Mitch 1.jpg

Valach 74/356  MITCH

 

Narozen 17.5.2016

Plemeno: český teplokrevník

Chovatel a majitel: ŠCHK - KUBIŠTA s.r.o.

Míry: KVH – 164, KVP – 173, OHr – 196, Ohol – 21

Barva: hnědák

Valach Mitch se narodil a byl odchován na hřebčíně v Měníku. Po odstavu byl zařazen do testační odchovny. V rámci průběžného hodnocení byl vždy velmi dobře hodnocen za skokový projev a odraz skoku. Ve třech letech absolvoval zkoušky hřebců v testační odchovně. Nejvyšší známky obdržel při zkoušce pod sedlem za postupovou řadu a při drezúrní zkoušce za svou mechaniku pohybu.

Mitch je v současné době v pastevní kondici a je v zimní přípravě pro trénink a výcvik.  Je bezproblémový na ošetřování, čištění i korektury kopyt, nekonfliktní ve stádě. Je přiměřeně temperamentní. 

OTEC:

74/356 MITCH

Linie ze strany matky je Grannus

MATKA:

1028 MANILLON ROUGE (SF)

Sport. výk. pot.: skok "S**"

Hnědák

SI: 145,2

PAPILLON ROUGE (SF)

Vlastní sport. výk. pot.: skok "TT"

Sport. výk. potomstva:  skok "TT"

JALISCO B (SF)
VERBOISE (SF)
ESTRONA (KWPN)
ZORTIN (KWPN)
ZASTRONA (KWPN)
SISSI (OLD)

Sport. výk. vlast.: skok "L**"

černá hnědka

SILVIO I. (OLD)

Sport. výk. pot.:  S: "T*", D: "S"

Vl. sp. výk.: S: "T**"

SANDRO Z (HOLST)
GELBKATZE (OLD)
BLACK DREAM (OLD)
GRANOX (WEST)
BELINDA II. (OLD)

Podrobnosti o původu valacha 74/356  MITCH

 

Valach MITCH má skokový původ  z obou stran rodičů. 

 

Z otcovy strany  stojí za zmínku plemenný hřebec PAPILLON ROUGE (SF)

Evain (2009) uvádí, otcem plemenného hřebce 1028 MANILLONA ROUGE - Papillon Rouge po JALISCO B z matky Verboise. PAPILLON ROUGE je vítěz mezinárodních soutěží. Na výhrách vydělal 2 500 000 F. Je to otec mnoha vynikajících hřebců a mezinárodních vítězů: Amazone de Moens, Are de la Boscraie, Eclair des Bois, Enzo du Reverdy, Epsom Rouge, Etincelle de Moens, Fléche Rouge, Gatsby de Quinhon, Girouette d´Elle, Gloria la Rouge, Guard de l'Echenau, Guépard de Brekka, Gwalarn ar Park, Haxelle de Dampierre, Hélios de la Cour, Hors la Loi, Ibéria Rouge, Mozart des Hayettes a dalších.

 Dále Evain (2009) uvádí sportovní úspěchy hřebce Papillon Rouge: rok 1989 vítěz mezinárodních soutěží v Royan, La Baule, Vichy (2,25m). 13 umístění v GP a třídy A., rok 1990 5. místo na GP CSI v Royan, 4. místo na šampionátu Francie, 8. místo na GP CSIW v Bordeaux, rok 1991 1. místo derby v Canis, zlatá medaile na hrách Středomoří, rok 1992 1. místo Pohár národů v Kappel (Belgie), 1.místo Pohár národů v Lucembursku, 1. místo Pohár národů v Rotterdamu, 2. místo Pohár národů v Hickstead, 7. místo Pohár národů v Aix-laChapelle, účastník OH v Barceloně r. 1992, rok 1993 – mistr Francie, 2. místo na mistrovství Francie ve Fontanaibleau, 3. místo v CSIO v La Baule, v roce 1995 nesčetná umístění v soutěžích CSI a CSO.

Leredde (2001) uvádí v ústním sdělení výsledky v chovu PAPILLON ROUGE následovně. Tento plemeník měl největší počet potomků na prodejní aukci hřebců v ST-Lô v roce 1995 a 1997, na 26 hřebců, z nichž 17 jich bylo předvedeno jako kandidáti na plemeníky. Rok 1996 - 38% jeho produkce se zúčastnilo velkého chovatelského týdne ve Fontanaibleau, je zařazen na seznam nejlepších pepinierů v r. 1996-97. K jeho chovatelským úspěchům můžeme zařadit v roce 2002 hřebce Rochet Rouge - účastník OH a Fléche Rouge - finalista na světovém šampionátu sedmiletých a 11. místo na světovém mistrovství v Jerés. V žebříčku otců plemeníků z roku 2000 se opět nachází na 1. místě 4 až 6-ti letých a na 2. místě v 5-ti letých. Čestná listina vítězů 2002 potvrdila jeho chovné kvality ve všech kategoriích: mistr Francie a světa 6-ti letých, 11. místo na mistrovství světa v Jerés, mistr Francie mladých klisen a dalších nespočet umístění jeho potomků na mezinárodních kolbištích. 

Matka plemenného hřebce 1028 MANILLON ROUGE je ESTRONA (NL) po Zortin (NL) je polosestrou hřebce Iťs Otto (vítěz mezinárodních soutěží pod barvami Anglie)

Matka valacha Mitch je klisna SISSI, která je po SILVIO I..  Dále má ve svém původu GRANNUSE (Hann), který byl významným plemenným hřebcem v prostředí skokových koní. Klisně SISSI je dnes 19 let a  po své sportovní kariéře byla zařazena do chovu a využívána do jezdecké školy pod ty nejmenší ratolesti. Je velmi charakterní a trpělivá a podle našich zkušeností předává tyto vlastnosti i na své potomky. 

bottom of page