top of page
William 1.jpg

Valach 74/344 WILIAM

 

Narozen 6.2.2016

Plemeno: český teplokrevník

Chovatel a majitel: ŠCHK - KUBIŠTA s.r.o.

Míry: KVH –  , KVP –  , OHr –  , Ohol –  

Barva: tmavý hnědák

Valach Wiliam se narodil a byl odchován na hřebčíně v Měníku. Po odstavu byl zařazen do testační odchovny. V rámci průběžného hodnocení byl vždy velmi dobře hodnocen za skokový projev. Ve třech letech absolvoval zkoušky hřebců v testační odchovně. Nejvyšší známky obdržel při zkoušce pod sedlem za postupovou řadu, poslušnost a charakter. 

Wiliam je v současné době v jezdeckém výcviku, je velmi charakterní ochotně skáče. Má velmi dobrý charakter, je bezproblémový na ošetřování, čištění i korektury kopyt, nekonfliktní ve stádě. 

OTEC:

74/344 WILIAM

 

Příslušnost k rodině :

JESPE, 1994

Linie ze strany matky: 

JALISCO B  a

COR DE LA BRY

MATKA:

1940 WARNESS ZH

KWPN

Sport. výk. vl.: skok "T**"

Tm. hnědák

SI: 135

5155 NUMERO UNO (KWPN)

Vl. sport. výk. .: S "T*", D "L"

LIBERO
JOLANDA
KARANTA (KWPN)
NIMMERDOR
FURANTA
74/204 MARÍNA (HPK ČT PRO)
PAPILLON ROUGE (SF)
1028 MANILLON ROUGE (SF)

Sport. výk. pot.: skok "S**"

Hnědák,  SI: 145,2

ESTRONA (KWPN)
JESPE Holst.

Sport. výk. pot.: skok "T"

Tmavá hnědka

CALETTO I. Holst.
ALEXIS

Podrobnosti o původu valacha 74/344 Wiliema

 

Valach Wiliem má vynikající skokový původ  z obou stran rodičů.

 

Otec Wiliema plemenný hřebec 1942 WARNESS ZH je impozantní černý hnědák, který se narodil v Holandsku jako příslušník plemenné knihy KWPN a jako dvouletý byl pronajat od renomované stáje Team Nijhof do ČR. Pro své výjimečné kvality byl na začátku roku 2015 zakoupen ZH Písek, aby zůstal i nadále k dispozici českým chovatelům. Jako čtyřletý se umístil v finále KMK druhý a v obou starších kategoriích se ve své věkové kategorii stal šampionem. Komisaři byl zejména chválen za mimořádnou sílu odrazu a připravenost. Nelze opomenout ani jeho úžasnou mechaniku pohybu. 

V sezóně 2017 dosáhl výkonnosti ST**, v základním kole vždy bez trestných bodů. Byl i oporou Jihočeského družstva na MČR v Martinicích 2017, kde teamové konto opět nezatížil ani jedním trestným bodem.

V roce 2018 dosáhl Warness výkonnosti T**, zvítězil například v Martinicích v ST**, v Židovicích v T*, dokonce dvakrát byl druhý ve Zduchovicích v T*, při nočním skákání na Ptýrově byl druhý v S** i v ST*. Skvělým výkonem bylo i jeho vítězství v šampionátu mladých koní, kde nenašel přemožitele ve své kategorii 7 a 8letých koní.

Skvělými sportovními úspěchy pokračoval 1942 Warness ZH i v letošní sezoně, kdy se účastnil Českého skokového poháru. V Hořovicích skončil šestý, na Hradištku 4. a v Brně 3. vždy v základním kole bez trestných bodů. Největší úspěch, jednoznačně životní, jej však čekal na letošním CSI*** Olomouc, kde jako jediný český zástupce dokázal absolvovat Grand Prix na obtížnosti 160cm bez trestných bodů a pro české barvy získal skvělé páté místo mezi velmi tvrdou konkurencí.

 

1942 WARNESS ZH je synem hřebce WARRANT, jenž nese vynikající rodokmen. Jeho otec NUMERO UNO (LIBERO H) je jedním z nejvýznamnějších producentů sportovních koní. WARRANT má dosaženou výkonnost GP.

Matka KARANTA (NIMMERDOR) je matkou mezinárodně úspěšného ORANTA (INDORADO) ježděného Angelique Hoorn, URANTA, startujícího pod Davidem Quigley a TARANTA Mathijse van Asten. Dva potomci ze spojení LUX Z a KARANTA se v roce 2013 umístili na mistrovství světa mladých koní v Lanaken. WARNESSOVA matka BARINESS navíc pochází z vynikající rodiny, její pravá sestra má vlastní výkonnost T (1.50m). Dalšími významnými koňmi z matčiny stany je její polobratr, plemeník ROMANOV (po HEARTBREAKER) sportující s Bertramem Allenem s výkonností Grand Prix (1.60m) a WESTMINSTER VDL (po HEARTBREAKER), jež je rovněž plemenným hřebcem s vynikající výkonností (1.60m). Otec WARNESSOVY matky LARINO je synem olympijského CONCORDA.

1942 WARNESS ZH byl na základě vítězství v šestiletém ročníku KMK zařazen do akceleračního programu

 

Z matčiny strany  stojí za zmínku plemenný hřebec PAPILLON ROUGE (SF)

Evain (2009) uvádí, otcem plemenného hřebce 1028 MANILLONA ROUGE - Papillon Rouge po JALISCO B z matky Verboise. PAPILLON ROUGE je vítěz mezinárodních soutěží. Na výhrách vydělal 2 500 000 F. Je to otec mnoha vynikajících hřebců a mezinárodních vítězů: Amazone de Moens, Are de la Boscraie, Eclair des Bois, Enzo du Reverdy, Epsom Rouge, Etincelle de Moens, Fléche Rouge, Gatsby de Quinhon, Girouette d´Elle, Gloria la Rouge, Guard de l'Echenau, Guépard de Brekka, Gwalarn ar Park, Haxelle de Dampierre, Hélios de la Cour, Hors la Loi, Ibéria Rouge, Mozart des Hayettes a dalších.

 Dále Evain (2009) uvádí sportovní úspěchy hřebce Papillon Rouge: rok 1989 vítěz mezinárodních soutěží v Royan, La Baule, Vichy (2,25m). 13 umístění v GP a třídy A., rok 1990 5. místo na GP CSI v Royan, 4. místo na šampionátu Francie, 8. místo na GP CSIW v Bordeaux, rok 1991 1. místo derby v Canis, zlatá medaile na hrách Středomoří, rok 1992 1. místo Pohár národů v Kappel (Belgie), 1.místo Pohár národů v Lucembursku, 1. místo Pohár národů v Rotterdamu, 2. místo Pohár národů v Hickstead, 7. místo Pohár národů v Aix-laChapelle, účastník OH v Barceloně r. 1992, rok 1993 – mistr Francie, 2. místo na mistrovství Francie ve Fontanaibleau, 3. místo v CSIO v La Baule, v roce 1995 nesčetná umístění v soutěžích CSI a CSO.

Leredde (2001) uvádí v ústním sdělení výsledky v chovu PAPILLON ROUGE následovně. Tento plemeník měl největší počet potomků na prodejní aukci hřebců v ST-Lô v roce 1995 a 1997, na 26 hřebců, z nichž 17 jich bylo předvedeno jako kandidáti na plemeníky. Rok 1996 - 38% jeho produkce se zúčastnilo velkého chovatelského týdne ve Fontanaibleau, je zařazen na seznam nejlepších pepinierů v r. 1996-97. K jeho chovatelským úspěchům můžeme zařadit v roce 2002 hřebce Rochet Rouge - účastník OH a Fléche Rouge - finalista na světovém šampionátu sedmiletých a 11. místo na světovém mistrovství v Jerés. V žebříčku otců plemeníků z roku 2000 se opět nachází na 1. místě 4 až 6-ti letých a na 2. místě v 5-ti letých. Čestná listina vítězů 2002 potvrdila jeho chovné kvality ve všech kategoriích: mistr Francie a světa 6-ti letých, 11. místo na mistrovství světa v Jerés, mistr Francie mladých klisen a dalších nespočet umístění jeho potomků na mezinárodních kolbištích. 

Matka plemenného hřebce 1028 MANILLON ROUGE je ESTRONA (NL) po Zortin (NL) je polosestrou hřebce Iťs Otto (vítěz mezinárodních soutěží pod barvami Anglie)

Stejně tak rodina JESPE má chovatelské úspěchy, její rodina měla příslušníky na olypijských hrách. 

FOTOGRAFIE 

bottom of page